14 października 2017 r. - godz.: 20.00

Warszawa. Teatr Karola Wojtyły w Świątyni Opatrzności Bożej

Nowa adaptacja sztuki Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego będzie miała swoją premierę w przeddzień 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża – 14 października o godz. 20.00 w Świątyni Opatrzności Bożej.

Spektakl przygotowało Stowarzyszenie Studio Teatr TEST w Warszawie.

Utwór Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” opublikowany w 1960 r. jest głęboką medytacją o miłości i małżeństwie. Prezentowany również jako sztuka teatralna przedstawia wartości moralne i duchowe, które powinny towarzyszyć człowiekowi w jego dorastaniu do świętego małżeństwa.

W swoim nauczaniu Karol Wojtyła ukazuje miłość jako dar Boga. I właśnie taka miłość jest warunkiem nierozerwalnego związku między mężczyzną a kobietą pragnących podjąć wspólne życie. Ten związek, czyli sakramentalne małżeństwo, odzwierciedla absolutną i niezniszczalną miłość, jaką Bóg miłuje człowieka, którego stworzył na swój obraz i podobieństwo.

Utworem „Przed sklepem jubilera” Karol Wojtyła pragnie zwrócić uwagę młodym ludziom, a przede wszystkim narzeczonym i młodym małżeństwom, aby zrozumieli, na czym polega prawdziwa miłość małżeńska. Karol Wojtyła podkreśla, że podstawą szczęśliwej miłości małżeńskiej jest wierność, uczciwość, wolność i odpowiedzialność, które świadczą o psychicznej dojrzałości człowieka. Stosowanie tych poleceń przynosi autentyczną radość i spokój ducha.

Zobacz więcej: http://parafiaopatrznoscibozej.pl/

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.