13 października 2017 r. - godz.: 18.00

Wystawa fotograficzna „Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej”

Bielański Ośrodek Kultury zaprasza na otwarcie wystawy fotografii „Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej” oraz promocję książki 13.10.2017 r. o godz.18.00.

Pomysłodawcą i autorem wystawy jest prawnuk Leona Barszczewskiego – Igor Strojecki,  który od lat stara się przywrócić pamięć o zapomnianym przodku.

Igor Strojecki od 30 lat z zapałem przywraca pamięć o swoich niezwykłych przodkach, m.in. o aktorce Elżbiecie Barszczewskiej, psychologu i wynalazcy Julianie Ochorowiczu, a przede wszystkim o pradziadku Leonie Barszczewskim. Jest autorem licznych artykułów o słynnym fotografie Samarkandy, a także inicjatorem wystaw poświęconych wyżej wspomnianym przodkom, prezentowanych już blisko sto razy w muzeach i instytucjach kultury całej Polski. Igor Strojecki jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Wstęp wolny

Wystawa czynna do 5.11.2017 r.

Zobacz więcej: https://bok-bielany.eu/wydarzenia/wystawa-fotograficzna-utracony-swiat-podroze-leona-barszczewskiego-xix-wiecznej-azji-srodkowej

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.