• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Wystawy czasowe

Wystawa "Portretu Margherity Gonzagi"

Dodano: 30/08/2017

Wystawa w Łazienkach Królewskich będzie drugą w historii prezentacją dzieła. Jedyna, jak dotąd, muzealna ekspozycja miała miejsce w 1977 r. w Kolonii, z okazji 400-lecia urodzin Petera Paula Rubensa. To właśnie jednemu z najwybitniejszych malarzy barokowych przypisywane jest autorstwo "Portretu Margherity Gonzagi".Autentyczność dzieła potwierdzili badacze Rubensa - m.in. założyciel Corpus Rubenianum, prof. L. Burchardt, oraz prof. H. Voss, którzy uznali obraz za "charakterystyczne, własnoręczne dzieło P. P. Rubensa".
Z obrazem związana jest też legenda, przekazywana ustnie kolejnym jego właścicielom.
Płótno, stanowiące kolekcjonerską rzadkość, pochodzi z prywatnych zbiorów i kolejno znajdowało się u znamienitych rodzin włoskich, angielskich, francuskich oraz szwajcarskich.
 
"Portret Margherity Gonzagi" wyeksponowany zostanie w Apartamencie Zachodnim Pałacu Myślewickiego w Łazienkach Królewskich do 31 października 2017 r. (obowiązują bilety wstępu do obiektu, w czwartki zwiedzanie jest bezpłatne).
 
NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.