• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Wystawy czasowe

Warszawa. W cieniu Krzyża – w blasku Zmartwychwstania

Dodano: 24/10/2017

Setna rocznica urodzin Marii Hiszpańskiej-Neumann (1917-1980)

W wigilię setnych urodzin wybitnej polskiej artystki Marii Hiszpańskiej-Neumann w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej zostanie otwarta monograficzna wystawa jej prac z kolekcji rodziny, oraz wybranych dzieł ze zbiorów MAW. Jest to wydarzenie wyjątkowe, bo prace te nie są powszechnie dostępne dla zwiedzających.

Wystawa ma charakter przekrojowy – pokazuje rysunki, ryciny graficzne, malarstwo oraz duże mozaiki – prace o różnorodnej tematyce i technice, których Maria Hiszpańska-Neumann używała dla wyrażenia siebie i swoich przeżyć.

A właśnie to co najgłębsze – życie wewnętrzne artystki, jej doświadczenia i przemyślenia znajdują swoje odbicie w prezentowanych dziełach i są nicią wiążącą całość wystawy.

Wystawa wiedzie widza od najciemniejszych przeżyć związanych z życiem w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück, pokazywanych na czarno-białych grafikach, przez mękę Drogi Krzyżowej – obrazy i szkice do większych prac artystki – po radość Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania, wyrażoną w dziełach pełnych koloru i życia.

Wernisaż odbędzie się 27 października 2017 (piątek) o godzinie 17:00 w MAW.
Wystawa czynna do 04.03.2018

Wstęp: 10/6zł – wystawy czasowe (w cenie biletu dostępna wystawa „Czapski dzisiaj. Malarstwo i rysunek. Prace artysty ze zbiorów MAW”). 

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.