• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Festiwale i koncerty

Warszawa. Czapski dzisiaj. Malarstwo i rysunek. Prace artysty ze zbiorów MAW

Dodano: 16/10/2017

Po 31 latach od pierwszej wystawy Józefa Czapskiego w murach Muzeum Archidiecezji Warszawskiej zapraszamy ponownie na prezentację prac artysty. Tym razem w nowych miejscu, w nowej siedzibie i nowej aranżacji.

Pierwsza wystawa prac artysty odbyła się w okresie maj-czerwiec 1986, kolejna luty -kwiecień 1990. Obie dotychczasowe wystawy cieszyły się dużą popularnością, mimo że realizowane były w czasach politycznie nieprzychylnych dla Józefa Czapskiego, który w swoim życiu nie tylko był artystą, ale także politykiem, dyplomatą, żołnierzem, emigrantem silnie związanym z paryską „Kulturą”.

Impulsem do ponownego przedstawienia prac znajdujących się w magazynach MAW była inicjatywa pani Elżbiety Skoczek, dyrektor pierwszego ogólnopolskiego Festiwalu Józefa Czapskiego.

W zbiorach MAW znajduje się 6 obrazów olejnych, które wraz z wybranymi rysunkami będą prezentowane od 13 października 2017 r. do 28 stycznia 2018 r.

W dniu wernisażu 12 października gościem specjalnym będzie pan Jacek Krawczyk, który przez 24 lata pracował w Instytucie Literackim w Paryżu,i który podzieli się z nami wspomnieniami o Józefie Czapskim.

W trakcie trwania wystawy istnieje możliwość zakupu książek autorstwa Józefa Czapskiego. Muzeum przygotowało także reprodukcje obrazów olejnych ze zbiorów MAW.

Gdzie: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, ul. Dziekania 1, Warszawa (Stare Miasto)
Kiedy: od 13.10.2017 do 28.01.2018
Wstęp: 10/6 zł – wystawy czasowe

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.