• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Punkty Informacji Turystycznej

Punkt Informacyjny w "Księgarni na Miodowej"

Dodano: 19/04/2015


Punkt Informacyjny zajmuje się gromadzeniem, opracowywaniem i przekazywaniem informacji dotyczących wydarzeń religijnych i kulturalnych na terenie Archidiecezji Warszawskiej. 

Jest to działalność duszpasterska, mająca na celu rozpowszechnianie informacji z życia wspólnot parafialnych – informacji o Mszach Świętych, nabożeństwach, rekolekcjach i spotkaniach a także o koncertach, wystawach i innych wydarzeniach kulturalnych w parafiach Archidiecezji Warszawskiej. 

Punkt Informacyjny promuje także ciekawe inicjatywy o dobrym przesłaniu, które pozostają w zgodzie z moralnością chrześcijańską, a których organizatorem są instytucje miejskie – warszawskie teatry, Filharmonia Narodowa, domy kultury, Urząd Miasta st. Warszawy oraz fundacje.

Pierwszą formą działalności Punktu Informacyjnego (wcześniej Archidiecezjalne Centrum Informacji) była obsługa pielgrzymów biorących udział w III Krajowym Kongresie Eucharystycznym 18-19 czerwca 2005 r.

W maju 2006 r. podczas pobytu Ojca Świętego Benedykta XVI w Polsce mieścił się u nas Pielgrzymkowy Punkt Informacyjny. 

Obecnie jest to miejsce lokalizacji Punktu Informacji Turystycznej i Pielgrzymkowej. Mamy wyodrębnione miejsce na materiały informacyjne, ekspozycję plakatów, sprzedajemy także przewodniki turystyczne, mapy, pocztówki i inne materiały związane z turystyką. Odwiedza nas wielu turystów polskich i zagranicznych.

PUNKT INFORMACYJNY ZAJMUJE SIĘ:

- zbieraniem i przekazywaniem informacji o wydarzeniach religijnych i kulturalnych, z teranu Warszawy i okolic;

- przekazywaniem informacji w formie wizualnej: plakatów, ulotek, folderów, np. plakatów wystaw, repertuarów teatralnych, ulotek informacyjnych;

- udzielaniem informacji ustnej osobom, które zgłaszają się do Punktu Informacji w Księgarni na Miodowej, także licznym grupom turystów zagranicznych, odwiedzającym stolicę;

- comiesięcznym wydawaniem Informatora zawierającego informacje o wydarzeniach religijnych i kulturalnych, rekolekcjach, pielgrzymkach, trasach turystycznych ( obecnie tylko w wersji elektronicznej)

- promowaniem szlaków pielgrzymkowych i turystycznych w Warszawie i jej okolicach;

- współpracą z parafiami, wspólnotami kościelnymi, duszpasterstwami, oddziałami kultury w urzędach miast na terenie woj. mazowieckiego, instytucjami i ośrodkami Kultury;

- zbieraniem zapisów na pielgrzymki organizowane przez Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Archidiecezji Warszawskiej, przy współpracy z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym "Patron Travel";

- pomocą przy organizacji pielgrzymek krajowych i zagranicznych dla zorganizowanych grup (parafii, wspólnot)

- udzielaniem informacji o rekolekcjach oraz o dostępnych noclegach w Domach Pielgrzyma i innych miejscach noclegowych na terenie Warszawy.
NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.