• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Aktualności

Pokój na lato - letni pawilon rekreacyjno kulturalny przy Muzeum Powstania Warszawskiego

Dodano: 25/05/2017

Letni pawilon rekreacyjno-kulturalny „Pokój na lato” rozpoczął swoją działalność 31 lipca 2015 r. Tuż przy Muzeum Powstania Warszawskiego, na rogu ul. Towarowej i Grzybowskiej powstała przestrzeń, którą warszawiacy pokochali.
Przez 14 tygodni w „Pokoju na lato” będą gościć wybitni artyści muzycy – na koncercie otwarcia usłyszymy „nowOSIECKĄ” z udziałem Natalii Grosiak, Misi Furtak, Krzysztofa Zalewskiego, L.U.C-a oraz zespołu Przemka Borowieckiego, chóru The Voices oraz kwartetu Grott String Quartet (20.05), po nowOsieckiej zagra Dj Kozak z własnej Woli.
W maju w „Pokoju na lato” wystąpi także Kortez Trio (27.05), a miesiąc później „Albo inaczej”(24.06). W lipcu zagra „Młynarski plays Młynarski” (15.07), a w sierpniu posłuchamy Katarzyny Nosowskiej z solowym repertuarem (18.08) i Voo Voo (27.08).
W piątki odbywać się będą znane i lubiane „Polcyny”, czyli wieczory z orkiestrą Michała Polcyna, która grać będzie muzykę rozrywkową lat 50., 60., 90. w jazzowych aranżacjach.
 
W tym sezonie będzie można m.in. sfermentować herbatę, ukisić pomidory, cytryny i kapustę, ale także zbudować ul, wypleść kosz wiklinowy, czy przygotować naturalną świecę. W ramach zajęć warsztatowych odbędą się także zajęcia z rysunku, tworzenia japońskich kul Kokedama i szydełkowania.
Czwartkowy cykl opowieści o Warszawie „VARSAVIANA” poprowadzą znawcy stolicy: Radosław Gajda, Jerzy S. Majewski i Jarosław Zieliński.
W sobotnie przedpołudnia, po intensywnym tygodniu pracy, będzie można ćwiczyć jogę.
 
W „Pokoju na lato” każdy będzie mógł odpocząć w koszu bujanym w cieniu drzew z książką i lemoniadą. Do dyspozycji gości będzie również bezpłatny hotel dla kwiatów – „Pensjonat roślinka”. O podniebienia gości będzie dbała ekipa WarsaiSawy kawiarni z Nowego Teatru, która oprócz kuchni sezonowej zaprezentuje pierwszy w Warszawie neapolitański klasyk – pizzę frittę.
 
Pokój na lato będzie czynny codziennie od godz. 11.00 do ostatniego gościa; we wtorki od godz. 12.00.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, na warsztaty obowiązuje rejestracja.
 

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.