• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Aktualności

Lipiec w Ogrodzie Wilanowskim

Dodano: 22/06/2017


1 lipca: WILANOWSKIE WIDOKÓWKI - warsztaty dla rodzin
Widokówki, kartki i listy w czasach mejli i SMS-ów odchodzą w zapomnienie. A może warto wrócić do tego zwyczaju i wysłać bliskim widokówkę z wycieczki po królewskich ogrodach? Zapraszamy na rodzinne spacery przyrodnicze połączone ze wspólnym pisaniem kartek. W czasie lipcowego spotkania udamy się nad wodę i będziemy podziwiać urok lilii wodnych.
TERMIN: 1 lipca 2017 r., godz. 11.00–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - park wilanowski , zbiórka przy kasie
ODBIORCY: dzieci w wieku 7–10 lat
KOSZT: 10 zł/osoba
 
2 lipca: LETNIE OBSERWACJE ORNITOLOGICZNE
Podglądanie ptaków daje wiele radości, a ogrody wilanowskie to znakomite miejsce na obserwacje ornitologiczne! Spotkacie tam wiele ciekawych gatunków, które w pałacowym ogrodzie znalazły ustronne miejsce, z dala od miejskiego gwaru. Czekamy na Was z lornetkami i lunetami w punkcie obserwacyjnym nad Jeziorem Wilanowskim. Zapraszamy na wspólne obserwowanie ptaków!TERMIN: 2 lipca 2017 r., godz. 10.00–14.00 - można dołączyć w dowolnym momencie
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - park wilanowski,| Pompownia
ODBIORCY: dorośli i dzieci
KOSZT: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
 
2, 5, 7, 9, 12, 14, 16, 19, 21, 23, 26, 28, 30 lipca: WAKACYJNE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ - otwarte warsztaty dla rodzin
Zapraszamy najmłodszych gości ogrodów na letnie, otwarte warsztaty przyrodniczo-plastyczne. W wakacyjne środy, piątki i niedziele wspólnie będziemy odkrywać bogactwo roślin i zwierząt królewskiego parku. Razem będziemy także tworzyć prace plastyczne inspirowane naturą.TERMINY: 2, 5, 7, 9, 12, 14, 16, 19, 21, 23, 26, 28, 30 lipca 2017 r., godz. 11.00–15.00 | można dołączyć w dowolnym momencie
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie-| park wilanowski , Pompownia
ODBIORCY: dzieci w wieku 5–7 lat
KOSZT: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
 
8 lipca: LETNIA WYPRAWA DO REZERWATU MORYSIN - warsztaty dla rodzinLatem wszędzie wokoło można obserwować różne owady. W czasie warsztatów spróbujemy odkryć owadzie bogactwo gatunkowe rezerwatu w Morysinie. Przyjrzymy się im z bardzo bliska, aby zachwycić się różnorodnością barw i kształtów. Zastanowimy się też, czy patrząc na owada, możemy cokolwiek powiedzieć o tym, jak i gdzie żyje.
TERMIN: 8 lipca 2017 r., godz. 10.00–13.00
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - Morysin , zbiórka przy kasie
ODBIORCY: dzieci w wieku 8–14 lat
KOSZT: 10 zł/osoba
 
16 lipca: KRÓLEWSCY OGRODNICY - interaktywne pokazy dla rodzin z dziećmi
W królewskim ogrodzie królewscy ogrodnicy pielą, sadzą, sieją, strzygą żywopłoty... Każdemu chętnie opowiedzą o swojej pracy oraz o tym, jakie rośliny zobaczyć można było 300 lat temu w pałacowym parku. Zapraszamy na interaktywne pokazy w wilanowskim ogrodzie! Pokazy prowadzone są z wykorzystaniem rekonstrukcji tradycyjnych narzędzi ogrodniczych oraz dawnych ubiorów.
TERMIN: 16 lipca 2017 r., godz. 10.00–14.00 - można dołączyć w dowolnym momencie
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | ogrody wilanowskie
ODBIORCY: dorośli i dzieci
KOSZT: 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
 
22 lipca: NADWORNI PRZYRODNICY -warsztaty dla rodzin z dziećmi
W czasie warsztatów dowiemy się, czym jest symetria i jakie kwiaty rosną na królewskich rabatach. Poznamy także gatunki krzewów i drzew, które przystrzyżone tworzą żywopłoty i szpalery – ważny element barokowych ogrodów. Na koniec zajęć wczujemy się w rolę królewskich ogrodników, wykonując własny projekt barokowego ogrodu.
TERMIN: 22 lipca 2017 r., godz. 11.00–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie - park wilanowski,| zbiórka przy kasie
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–7 lat
REZERWACJA: tel. 22 544 28 50, e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl
KOSZT: 10 zł/osoba
 
 
NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.