• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Aktualności

Koncert Niepodległości

Dodano: 21/09/2018

Zaaranżowany od 2009 roku materiał to ponad 100 polskich pieśni patriotycznych, hymnów i piosenek żołnierskich. W repertuarze prezentowane są także utwory poetyckie m.in. łacińskie fragmenty Kroniki Polskiej Anonima tak zwanego Galla, wiersze Adama Mickiewicza, Wincentego Pola, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Natana Tenenbauma, Leszka Szarugi i innych. Uzupełnieniem repertuaru są instrumentalne kompozycje współczesne, dedykowane kolejnym edycjom Koncertu Niepodległości. Koncert odbywa się w formule spektaklu słowno-muzycznego, w którym muzyka ukazywana jest w kontekście historycznym dzięki prozatorsko-poetyckiej narracji. W powstających od pierwszej edycji w 2009 roku kompozycjach i aranżacjach twórcy wykorzystują m.in. utwory patriotyczne, tradycyjne, etniczne, obrzędowe itp.
 
Szczegółowe informacje, terminy i miejsca koncertów oraz bezpłatne wejściówki pod poniższym linkiem.

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.