• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Aktualności

Karolina Lanckorońska. Pamiątki okruchy przeszłości

Dodano: 15/01/2018

Dar Karoliny Lanckorońskiej z 1994 r., który kolekcjonerka przekazała rezydencjom królewskim w Krakowie i Warszawie, był jedną z największych donacji w dziejach polskiego muzealnictwa. Do Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum trafił zbiór dzieł autorstwa malarzy włoskich, francuskich, flamandzkich i holenderskich z okresu od XVI do XIX w., w tym dwa portrety Rembrandta – Dziewczyna w ramie obrazu i Uczony przy pulpicie, a także  meble oraz materiały archiwalne.

Wystawa upamiętnia postać wybitnej profesor historii sztuki i działaczki polonijnej z okazji przypadającej w 2018 r. 120. rocznicy jej urodzin. Wśród  nieeksponowanych wcześniej archiwaliów związanych z Karoliną Lanckorońską oraz jej rodzinną kolekcją dzieł sztuki zobaczymy m.in. dokumenty osobiste – pamiątki wojenne, listy i fotografie, a także materiały dotyczące pochodzenia kolekcji oraz jej losów po II wojnie światowej.

Prezentowane obiekty pochodzą ze zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum.

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.