• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Wystawy czasowe

Henryk Sienkiewicz – z szuflady kolekcjonera

Dodano: 23/03/2017

Na wystawie „Henryk Sienkiewicz - z szuflady kolekcjonera” znajduje się 324 pocztówki ukazujących sceny z utworów pisarza, jego wizerunek jak również współczesne pocztówki ukazujące miejsca związane z Sienkiewiczem. Są też ekslibrisy, znaczki, monety i medale. Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji znanego łukowskiego kolekcjonera Cezarego Miazka. Wystawa został przygotowana z związku z Rokiem Henryka Sienkiewicza. Jej otwarcie odbyło się podczas Nocy Muzeów.
Cezary Miazek to regionalista, miłośnik Ziemi Łukowskiej, od wielu lat współpracujący z Muzeum Regionalnym w Łukowie. Jego zbiory były eksponowane na licznych wystawach muzealnych. Od wielu lat jest Przewodniczącym Rady Muzeum przy Muzeum Regionalnym w Łukowie. Zajmuje się również działalnością społeczną. Pełni funkcję skarbnika TPZŁ. Dzięki jego inicjatywie wznowiono wydawanie Zeszytów Łukowskich. Przyczynił się także do organizacji licznych imprez, konferencji oraz sesji popularnonaukowych poświęconych historii regionu.
NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.