• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Aktualności

Festiwal Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017

Dodano: 14/06/2017

Tegorocznymi uczestnikami wydarzenia będą m.in. orkiestry wojskowe z Grecji i Białorusi.Kulminacyjnym punktem Festiwalu będzie koncert galowy w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar. W niedzielę, 25 czerwca br. o godz. 16.00, na Torwarze zaprezentują się najlepsi, polscy i zagraniczni muzycy w mundurach, którzy biorą udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych w kraju oraz na świecie.
Wystąpią orkiestry wojskowe z Wrocławia, Siedlec, Dęblina, a także Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, która zaprezentuje się w pokazie musztry paradnej. Dodatkowo Festiwal uświetnią swoim występem: Orkiestra Reprezentacyjna Greckich Sił Powietrznych i Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych Białorusi.
Wojsko zagra nie tylko utwory marszowe, ale także rozrywkowe klasyki m.in.: „Careless Whisper” Georgea Michaela, „Rock Around The Clock” Billa Haleya czy „The Girl from Ipanema” młodszemu pokoleniu znane z wykonania Amy Winehouse.
Podczas Festiwalu będzie można także usłyszeć polskie melodie serialowe, specjalną wiązankę na tę okazję przygotowała Orkiestra Wojskowa z Dęblina. Od rocka po klasykę, poprzez swing, blues, jazz, a także muzykę filmową i rozrywkową.
W finale koncertu galowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017, planowany jest występ wszystkich 250 artystów żołnierzy w utworze „Lassus Trombone” (muz. Henry Fillmore), gdzie solo na puzonach zagrają laureaci konkursu o miano najlepszego puzonisty w Wojsku Polskim.
 
Program :
23 czerwca, g. 19.00 - koncert inauguracyjny, Amfiteatr Parku Sowińskiego na Woli
Wystąpią:  Orkiestra Greckich Sił Powietrznych i Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia
 
24 czerwca, g. 18.00 - koncert promujący,Amfiteatr Muzeum Łazienki Królewskie
Wystąpią: Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych Białorusi i Orkiestra Wojskowa z Dęblina 
 
25 czerwca, g. 16.00 - koncert galowy  , Hala TORWAR.
Wystapią: Orkiestra Wojskowa z Siedlec, Orkiestra Greckich Sił Powietrznych, Orkiestra Wojskowa z Dęblina z Kompanią Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Dęblina, Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych Białorusi, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia oraz Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego
 
NA WSZYSTKIE KONCERTY WSTĘP WOLNY.
NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.