• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Festiwale i koncerty

Festiwal muzyczny "W krainie Chopina" - XIII letnia edycja festiwalu

Dodano: 01/09/2017

Festiwal został zainicjowany w roku 2005 przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego z siedzibą w Starych Babicach, w ramach cyklu „Wiłkomirski Świadek XX Wieku” - zorganizowanego dla uczczenia pamięci jego patrona znakomitego muzyka, dyrygenta, pedagoga, publicysty, organizatora życia muzycznego w 10 rocznicę jego śmierci. Dzięki włączeniu się do organizacji tego wydarzenia artystycznego władz samorządowych województwa mazowieckiego, powiatów, samorządów lokalnych miast, gmin, parafii i instytucji kultury, festiwal zdobywa coraz większą renomę zarówno wśród wykonawców jak i melomanów, stając się największą imprezą artystyczną w tej części Mazowsza, w której przyszedł na świat nasz Wielki Rodak.
 
Przyczynia się do upowszechnienia i rozwoju polskiej kultury. Pełni również rolę, swoistego znaku rozpoznawczego, przyczyniając się do szerokiej promocji poszczególnych miejscowości i całego regionu.Oprócz wykonawców znanych i powszechnie uznanych festiwal - we współpracy z ośrodkami akademickimi - prezentuje i promuje młodych utalentowanych artystów, laureatów renomowanych konkursów, rozpoczynających dopiero swoją karierę.Festiwal zabiega także o poprawę infrastruktury kultury m.in. : zakupy fortepianów do sal koncertowych i placówek oświatowych, remont organów i budowę nowych instrumentów.
 
Wstęp na koncerty festiwalu - wolny.
 
Najbliższy koncert odbędzie się 3 września o godz. 10.00 w Rybnie w kościelę św. Bartłomieja Apostoła

wystąpią:
Natalia Magdziarz – flet
Aleksandra Traczyńska - harfa
 


NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.