• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Informacje różne

Biuro informacji dla polskich pielgrzymów w Rzymie

Dodano: 06/06/2008

Od 7.06.08 czynne będzie w Rzymie biuro informacji dla polskich pielgrzymów. Znalazło ono siedzibę przy kościele pod wezwaniem św. Stanisława, biskupa i męczennika, w centrum Wiecznego Miasta (w pobliżu Placu Weneckiego), przy Via delle Botteghe Oscure 15.
 
Tam, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00 i 16.00-19.00 i w sobotę 9.00-12.00, urzędować będzie opiekun pielgrzymów polskich w Rzymie, o. Stanisław Tasiemski OP, który do tej pory mógł wypełniać swoje obowiązki głównie dzięki gościnności Radia Watykańskiego.

U niego pielgrzymi będą mogli dowiedzieć się o aktualny program papieskich audiencji i celebracji; zgłosić swój udział w środowej audiencji generalnej i z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem zamówić karty wstępu (zgłoszone grupy zostaną wymienione podczas audiencji); uzyskać informację o adresach domów pielgrzymów oraz pensjonatów w Rzymie i okolicach; zamówić pergaminy z papieskim błogosławieństwem.

Zorganizowane grupy pielgrzymów mogą w biurze dodatkowo: uzyskać możliwość odprawienia Mszy św. w podziemiach Bazyliki św. Piotra w pobliżu grobu Jana Pawła II oraz zarezerwować termin na odprawienie Mszy Św. w kościele św. Stanisława.

Adres: Biuro Informacji dla Pielgrzymów przy kościele polskim św. Stanisława B.M. w Rzymie, via delle Botteghe Oscure, 15 , 00186 Roma, tel./fax: 00 39 06 977 46 340, kom. +39 380 796 75 59, e-mail: pielgrzym-roma@libero.it
http://pielgrzymroma.interfree.it/

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.