• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Aktualności

Anima MEA – projekt

Dodano: 29/04/2019

Artyści z Warszawy i okolic a także zaproszeni Goście z innych miast w grudniu 2018 roku wspólnie rozpoczęli refleksję nad kondycją duszy ludzkiej i duszy Artysty. Efekty tych rozważań będzie można zobaczyć na wystawach Anima Mea w Warszawie w 2019 roku.
 Projekt przygotowań do wystawy opiera się na wspólnej modlitwie, refleksji nad zagadnieniami duszy ludzkiej, wymianie doświadczeń a także opinii na temat tworzonej sztuki. Twórcy Warszawy, (którzy są chrześcijanami) w ramach projektu mogli wziąć udział w konferencji o duszy, dominikanina o. Wojciecha Czwichockiego, a później w panelu dyskusyjnym. Refleksja ta wzbogacona została także o dedykowaną literaturę, książkę pod tytułem: „Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu” autorstwa ks. Grzegorza Strzelczyka i Jerzego Vitulaniego, oraz film o. Adama Szustaka „Ludzka dusza”.
Zatem, gdziekolwiek jesteś, czymkolwiek się zajmujesz już dziś włącz się do naszego projektu i odpowiedz sobie na pytanie Jaką Duszą jesteś? A następnie przyjdź, zobacz efekty pracy twórczej i odkryj siebie.
 
 HARMONOGRAM WYDARZEŃ 2019:
28.01 godz. 19:00 - Wykład o duszy dla Artystów - Kościół św. Jacka w Warszawie - ul. Freta
10 02.05 - 24.05 - Wystawa Anima MEA - Muzeum Archidiecezji Warszawskiej
04.05 - 26.05 - Wystawa fotografii - Podziemie Kamedulskie
09.05 godz. 17:00 - Wernisaż - prowadzi ks. biskup Michał Janocha – Muzeum Archidiecezji Warszawskiej
09.05 godz. 19:00 - Party dla Twórców i ich przyjaciół - Koncert Anima MEA - Retrospekcja, Bednarska 28/30, Warszawa
01.09-29.09 Wystawa Anima MEA - Dobre Miejsce
01.09.2019 – Wernisaż Anima MEA – Dobre Miejsce

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.