• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Aktualności

Andrzej Renes – Rzeźba Rysunek. W kręgu muzyki i historii.

Dodano: 14/11/2017


Wystawa prezentuje dzieła autorstwa Andrzeja Renesa związane tematycznie z historią Polski i jej kulturowym dziedzictwem, w tym rzeźby przedstawiające Wielkich Polaków: Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Piotra Skargę i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wśród eksponatów wystawy są również prace z cyklu „HOMMAGE A CHOPIN”, które prezentowano podczas XII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina. Krąg muzycznych inspiracji uzupełniają rysunki i szkice, które Andrzej Renes tworzył podczas kolejnych edycji festiwalu „Odkrywamy Paderewskiego” we Lwowie i koncertów sław polskiej sceny muzycznej m.in.: Krzysztofa Pendereckiego, Leszka Możdżera, Jerzego Maksymiuka i Krzesimira Dębskiego. Obok prac inspirowanych muzyką i historią wystawa ukazuje również wybrane statuetki projektu Andrzeja Renesa, w tym WIKTORA - „polskiego Oskara” będącego nagrodą Polskiej Akademii Telewizyjnej.
 

Po ekspozycji we Lwowie wystawa „W KRĘGU MUZYKI I HISTORII” przyjedzie do Polski, gdzie dzięki wsparciu z dotacji Rządowego Programu „Niepodległa” będzie prezentowana w Domu Polonii w Warszawie w dniach 25 listopada – 8 grudnia.
 

Niezwykłe wydarzenie towarzyszyć będzie otwarciu wystawy we Lwowie (15 listopada, godz. 18:00, Lwowska Galeria Sztuki), a także w Warszawie (25 listopada, godz. 17:00, Dom Polonii, Krakowskie Przedmieście 64). Podczas wernisażu Andrzej Renes tworzyć będzie do muzyki na żywo szkice i rysunki z zastosowaniem nowoczesnych technik graficznych oraz multimediów, a zapis impresji muzycznych pojawi się na ekranie tworząc wraz z koncertem niezwykły spektakl obrazu i dźwięku.
 Organizatorem wydarzeń kulturalnych projektu „W KRĘGU MUZYKI I HISTORII” jest Polsko-Ukraińska Fundacja im. Ignacego Jana Paderewskiego, Fundacja RenesArt i Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Sponsorem Głównym projektu jest Grupa Energa. Wystawa i koncerty we Lwowie realizowane są w ramach VI edycji Międzynarodowego Festiwalu „Odkrywamy Paderewskiego”, a wystawa w Warszawie z dotacji Rządowego Programu „Niepodległa”.NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.