• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

Wydarzenia filmowe

Sortuj według: Data | Tytuł

Historia najskromniejszej z córek

Dodano: 06/09/2014

Historia najskromniejszej z córek

"Mary’s Land. Ziemia Maryi" to opowieść o najskromniejszej z córek, która przewodzi w niewidzialnej wojnie toczącej się dzisiaj. Ten film to śledztwo – poszukiwanie kobiety, która ma władzę. W kinach już od 5 września!

Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości

Dodano: 09/05/2014

Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości

Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości" realizowany na kilku kontynentach film dokumentalny o papieżu Wojtyle w kinach od 2 maja. Dokument z udziałem ks. Sławomira Odera, postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II, gromadzi świadectwa różnych osób, w których życiu papież z Polski odegrał szczególną rolę.

Warszawa. Film pt. Powstanie Warszawskie

Dodano: 23/04/2014

Warszawa. Film pt. Powstanie Warszawskie

Od 9 maja br. będzie wyświetlany w kinach w całej Polsce film pt. Powstanie Warszawskie. Jest to pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction, w całości zmontowany z filmów dokumentalnych, zrealizowanych w czasie walk 1944 roku. Muzeum, które jest pomysłodawcą i producentem filmu, zaprosiło do współpracy znamienitych twórców, dzięki którym powstał projekt bez precedensu w skali światowej

Warszawa. Spotkania ze Sztuką Dokumentu

Dodano: 19/11/2013

Warszawa. Spotkania ze Sztuką Dokumentu

Odsłona kina ELEKTOR w ramach cotygodniowych spotkań ze Sztuką Dokumentu. Cykliczne pokazy filmów dokumentalnych odbywają się w Mazowieckim Centrum Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie 11 września rusza nowy sezon w kinie ELEKTOR. Sztuka Dokumentu to cotygodniowe projekcje filmów dokumentalnych w samym centrum stolicy.

Warszawa. Cristiada

Dodano: 17/06/2013

Warszawa. Cristiada

Zrealizowana z wielkim rozmachem opowieść o niezłomnych Cristeros walczących z masońską rewolucją w Meksyku poruszyła już serca milionów katolików na całym świecie. Zapraszamy do kin.

Film "Warszawa 1935"

Dodano: 12/03/2013

Film "Warszawa 1935"

Pojawił się nowy zwiastun filmu "Warszawa 1935 3D", pierwszej wizualnej rekonstrukcji miasta, które przed wojną nosiło tytuł Paryża Północy. 20-minutowy film przybliży widzom przedwojenną Warszawę. Pokaże m.in. jak wyglądała ulica Marszałkowska, Starówka i dzielnica żydowska. Twórcy pracowali nad filmem ponad cztery lata. Film trafi do kin 15 marca.