• Witamy na stronie Punktu Informacyjnego Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej.
  • Zachęcamy do nadsyłania wydarzeń kulturalno-religijnych, które opublikujemy na naszej stronie.
  • Prosimy także o uwagi i komentarze dotyczące nowej strony.

O nas

Punkt Informacyjny

Dodano: 24/10/2013

Punkt Informacyjny mieszczący się w "Księgarni na Miodowej" jest prowadzony przez Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej Sp. z o.o.

W Punkcie gromadzone są i przekazywane informacje dotyczące wydarzeń religijnych i kulturalnych odbywających sie na terenie Warszawy i Mazowsza ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń na terenie Archidiecezji Warszawskiej.

W listopadzie 2011 Punkt Informacyjny otrzymał Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej (dwie gwiazdki) – potwierdzający jakość świadczonych usług.
Zadania Punktu realizowane są we współpracy z duszpasterstwami akademickimi, parafiami, wspólnotami, Centrum Opatrzności Bożej, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Instytutem Papieża Jana Pawła II, KEP, Centrum Myśli Jana Pawła II, Duszpasterstwem Środowisk Twórczych, a także z różnymi instytucjami kulturalnymi: muzeami, teatrami, kinami, domami kultury, a w szczególności z Filharmonią Narodową, Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina, Warszawskim Towarzystwem Muzycznym, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki , Domem Spotkań z Historią.
Zwracamy uwagę na ciekawe inicjatywy o dobrym przesłaniu, które pozostaje w zgodzie z moralnością chrześcijańską.
Geneza: 

Pierwszą formą działalności ACI była obsługa pielgrzymów biorących udział w III Krajowym Kongresie Eucharystycznym 18-19 czerwca 2006 r. Przy wejściu do Księgarni na Miodowej, prowadzonej przez Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej Sp. z o.o. został wówczas otwarty Punkt Informacyjny. W maju 2006r. podczas pobytu Ojca Świętego Benedykta XVI w Polsce mieścił się u nas Pielgrzymkowy Punkt Informacyjny. Obecnie jest to miejsce lokalizacji Centrum Informacji.

Mamy wyodrębnione miejsce na materiały informacyjne, ekspozycję plakatów, sprzedajemy także przewodniki turystyczne, mapy, pocztówki i inne materiały związane z turystyką. Odwiedza nas wielu turystów polskich i zagranicznych.

Od stycznia 2006 r. do grudnia 2010 r. opracowywaliśmy Informator Kulturalny ACI – miesięczny wykaz wydarzeń religijnych i kulturalnych z krótkimi opisami. 

Prowadzimy także stronę internetową ACI – www.aci.waw.pl, na której umieszczamy zbierane i opracowywane przez nas informacje religijne i kulturalne.

Zapraszamy Państwa do współpracy. Będziemy przekazywać informacje o organizowanych przez Państwa wydarzeniach religijnych: spotkaniach, Mszach Świętych, wyjazdach, rekolekcjach, przedstawieniach teatralnych, koncertach, etc. Czekamy na informacje, plakaty, ulotki. 

Serdecznie pozdrawiamy z nadzieją owocnej współpracy.

NSRR UE EFRR

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.